החיים מתחילים באושן מאסטר אילת  

             6576106 - 053   

אם יש לך חלום אנו נגשים לך אותו...

FacebookGoogle+Twitter

דף הבית >> מאמרים >> שייט ביאכטות מפרש
 
שייט ביאכטות מפרש l לימודי שייט ביאכטות מפרש l יאכטה מפרשית
שייט ביאכטות מפרש נחשב לספורט המתאים לכל המשפחה. חווית השייט ביאכטה מפרשית, מקנה לעוסקים בספורט הזה, הנאה ותחושת חופש מהמרחבים האין סופיים של הים.
אם תשאלו כל שייט מפרשיות, הוא יעיד על כך, שהיציאה לים משחררת אותו מלחצי היום יום ומשכיחה ממנו את מרבית דאגותיו.
הפלגה ביאכטה מפרשית שונה מכל צורת שייט אחרת, ההפלגה ללא רעש המנועים, ההחלקה הקלילה של היאכטה על המים, כשמפרשיה מנופחים ברוח הופך את השייט לחוויה המלאה בשקט נפשי.
שייט ביאכטות מפרש נחשב לענף ספורט יקר ועד לא מזמן היה נחלתם של עשירים בלבד. היום יכולים גם אנשים מן היישוב להרשות לעצמם רכישה ואחזקה של יאכטה מפרשית קטנה בה יוכלו להפליג להנאתם.
בישראל ענף השייט בסירות מפרש קטנות החל לפעול עוד לפני קום המדינה באגודות השייט הקטנות של אז כמו "זבולון" ו- "הפועל" והחל לתפוש תאוצה ולהתפתח בסוף שנות השבעים.
בשנות התשעים עם הקמתן של המרינות החדשות לאורך חופי ישראל, תפש ענף השייט החובבני ביאכטות מפרש תאוצה גדולה במיוחד.
נפתחו בתי ספר לשייט רבים, שמשכו אליהם את אוהבי הים, אשר שאפו להגשים את חלומם, נרכשו יאכטות מפרש וכלי שייט מנועיים וחיש מהר המרינות התמלאו. לימודי שייט ליאכטות מפרש נערכים היום בכל הארץ לאורך חופי הים בהם יש מרינות.


 
כיום, הודות למרינות,לבתי הספר ולמועדוני השייט ולאגודות הספורט הימיות הפזורות לאורך חופי ישראל, יכולים כל איש ואישה להיות חברים פעילים במועדון שייט או באגודה ימית וליהנות מהספורט הנפלא הזה.
לאורך חופי ישראל נפוץ השייט ביאכטות מפרשיות לאורך כל ימות השנה, בקיץ ובחורף בסתיו ובאביב. תנאי האקלים ומזג האוויר באזורנו נוחים במיוחד ומתאימים לשייט מפרשיות, גם מי הים לא קרים במיוחד.
שייט ביאכטות מפרשיות נחשב לספורט בריא לגוף ולנפש וההרפתקאות והחוויות הנלוות לשייט רבות- הוא לא נחשב לספורט מסוכן .
למרות שרבים נוהגים לקשור את השייט ביאכטה מפרשית לחיים טובים מלאי אוכל טוב, בירה קרה ויין טוב ושעות הפלגה העוברות בבטלה, ההפלגה ביאכטה מפרשית דורשת פעילות גופנית רבה,ערנות ומיומנות והכל נעשה באויר הצח של הים הפתוח.
ניתן לחלק את השייט ביאכטות מפרש לכמה תחומים:

שייט קרוזר חופי – בדרך כלל אנשים אוהבי ים שיש בבעלותם יאכטה מפרשית או שהם חברים במועדון יאכטות מפליגים בזמנם הפנוי
                           לרוב בסופי שבוע לאורך החוף. בדרך כלל היאכטות סטנדרטיות בגדלים שונים ונוחות להפעלה.
שייט קרוזר מים כחולים – שייט חוצה ימים ואוקיינוסים ליורדי ים מנוסים ו-"משוגעים". יאכטות מסוגים וגדלים שונים המצוידות בהתאם למסעות                                               ארוכים. 
שייט תחרותי – לאוהבי הריגושים והאדרנלין. יאכטות קלות ומהירות מצוידות במיטב הטכנולוגיה על מנת למקסם את ביצועי השייט של היאכטה.   
 
 טל: 6576106 - 053     |    צור קשר     |   כתובת: מרכז שלום אילת.