החיים מתחילים באושן מאסטר אילת  

             6576106 - 053   

אם יש לך חלום אנו נגשים לך אותו...

FacebookGoogle+Twitter

דף הבית >> מאמרים >> מה לומדים בקורס סקיפרים?
 

מה לומדים בקורס סקיפרים?

מה לומדים בקורס סקיפרים?
כבית ספר מקצועי לשייט, אנו מחויבים לעמוד בדרישות הסילבוס של רשות הספנות והנמלים- בהתאם לכך, קורס סקיפרים מורכב למעשה מארבעה נושאי לימוד עיקריים:
 
ימאות
המושג "ימאות" כולל בתוכו קשת רחבה של נושאים:
נלמד להכיר את היאכטה על כל חלקיה ואביזריה, נלמד את יסודות השייט בעזרת מפרשים, את עקרונות התמרון בעזרת מנוע העזר של היאכטה, הכנת היאכטה להפלגה,עוגנים ועגינה, נוהלי חירום בים, נוהלי כניסה ויציאה ממרינות בארץ ובעולם, חוקים ותקנות מקומיות ובינלאומיות, מטאורולוגיה, טרמינולוגיה ימית ועוד... כמובן שבשלב זה נבקר ביאכטה ונלמד להכיר אותה.

מכונאות 
נלמד להכיר את הכוח המניע של היאכטה – המנוע. נלמד על עקרונות מנועים ימיים, אביזרי המנוע ומערכותיו ועל כל המערכות האחרות של היאכטה, חשמל סניטציה, הגה וציר המדחף. גם בשלב זה נבקר ביאכטה ונכיר את המנוע ומערכותיו. נלמד לאתר תקלות נפוצות ואפילו להחליף רצועת מנוע.

ניווט חופי (ניווט א')
הניווט הימי הוא נושא מרתק ומעשיר, בשלב זה נלמד להכיר את כדור הארץ ואת הרשת הגאוגרפית. נלמד על קטבים ומגנטיות, נכיר מפות ימיות ומצפנים.
נלמד לתכנן הפלגה ולמצוא את מיקום היאכטה בים. בשלב הניווט נלמד לזהות את קו החוף, לבצע מדידת תכווינים הלכה למעשה תוך כדי הפלגה בים ונהיגת היאכטה לפי המצפן המגנטי.

 
מכשירים (ניווט ב')
המכשירים האלקטרוניים מהווים היום חלק בלתי נפרד מיאכטה מודרנית והידע והמיומנות להפעלתם הוא תנאי הכרחי בהשטת כלי שייט.
הפעם נלמד להכיר מכשור אלקטרוני מתקדם כמו GPS ותווייני מפות, משואות רדיו לווייניות, מד עומק, מד רוח, ראדר ,מכשירי קשר, נוהלי קשר ודרכי העברת מידע, נפעיל סימולטור קשר וכמובן נבקר ביאכטה ונכיר את כל המכשירים המותקנים בה. 

השלב המעשי המסכם
השלב המעשי המסכם הוא למעשה גולת הכותרת של קורס משיטי יאכטות (קורס סקיפרים).
בשלב המעשי המסכם נבצע תירגול יסודי, הפעם באופן מעשי, של כל החומר שלמדנו בשלב התיאורטי של הקורס. השלב הזה מתבצע על היאכטה בקבוצות של ארבעה חניכים שיקבלו הדרכה צמודה ממדריכי שייט מנוסים.
החניכים ילמדו להכיר את היאכטה על כל אביזריה באופן יסודי ומעמיק. יכינו את היאכטה להפלגה, יתרגלו כניסה למרינה ויציאה ממנה בעזרת המנוע, יתרגלו מצבי חירום, יבצעו עגינה, תרגילי ניווט וכמובן יחוו חווית שייט מהנה בעזרת מפרשי היאכטה.

 
 טל: 6576106 - 053     |    צור קשר     |   כתובת: מרכז שלום אילת.